Pozvánka na koseckú brigádu na Beňadovskom rašelinisku.

Pozvánka na koseckú brigádu na Beňadovskom rašelinisku.

Srdečne Vás pozývame na 5. ročník koseckej brigády na Beňadovskom rašelinisku, ktorá sa uskutoční v sobotu od 05:30 do cca 13:00 08.08.2020 (čas príchodu a odchodu je na Vás). Tí ktorí neviete kosiť nezúfajte, na rašelinisku bude práca aj s rozhrabávanim pokosenej trávy. Zároveň sa Vám budeme snažiť zodpovedať na všetky otázky ohľadom tejto veľmi cennej lokality nie len z pohľadu ochrany prírody.

Beňadovské rašelinisko sa nachádza cca 1 km južne pod obcou Beňadovo (zadajte do vyhľadávača súradnice  GPS 49.420631, 19.328812)

Počas brigády sa bude vykonávať ručné kosenie rašeliniska a hrabanie a vynášanie pokosenej “trávy”. Cieľom aktivity je prispieť k ochrane vzácnych rašeliniskových biotopov Hornej Oravy a zároveň si pripomenúť tradičné ručné kosecké umenie v tvrdých podmienkach rašelinísk.

Odborný dohľad a výklad budú zabezpečovať pracovníci ŠOP SR – Horná Orava. Ak uvažujete o svojej účasti na tejto akcii je vítané ak nás o tom informujete (formou: sms, email, messenger, telefonicky, osobne). Je nutné si so sebou priniesť kosu alebo iné náradie – hrable, vidly.

Akcia je závislá na dobrom počasí.

Parkovanie je v blízkosti lokality problematické, preto Vás prosíme o zdieľanú dopravu.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!

V prípade, že  by opatrenia v rámci ochorenia Covid-19 nedovoľovali usporiadanie akcie, resp. došlo k iným obmedzeniam, budeme Vás informovať tu na našej stránke http://chkohornaorava.sopsr.sk, ale aj na našom facebook účte (pre toto podujatie je vytvorený event) a prihlásených účastníkov e-mailom.

Zhrnutie z koseckej brigády z roku 2019 tu: https://chkohornaorava.sopsr.sk/kosecka-brigada-na-benadovskom-raselinisku/