Pozvánka na koseckú brigádu na Beňadovskom rašelinisku.

Pozvánka na koseckú brigádu na Beňadovskom rašelinisku.

Srdečne Vás pozývame na 4. ročník koseckej brigády na Beňadovskom rašelinisku, ktorá sa uskutoční v sobotu od 05:00 do cca 12:00 17.08.2019 (čas príchodu a odchodu je na Vás). Tí ktorí neviete kosiť nezúfajte, na rašelinisku bude práca aj s rozhrabávanim pokosenej trávy. Zároveň sa Vám budeme snažiť zodpovedať na všetky otázky ohľadom tejto veľmi cennej lokality nie len z pohľadu ochrany prírody.

Beňadovské rašelinisko sa nachádza 1km južne pod obcou Beňadovo (zadajte do vyhľadávača súradnice  GPS 49.420631, 19.328812)

Počas brigády sa bude vykonávať ručné kosenie rašeliniska a hrabanie a vynášanie pokosenej “trávy”. Cieľom aktivity je prispieť k ochrane vzácnych rašeliniskových biotopov Hornej Oravy a zároveň si pripomenúť tradičné ručné kosecké umenie v tvrdých podmienkach rašelinísk.

Odborný dohľad a výklad budú zabezpečovať pracovníci ŠOP SR – Horná Orava. Ak uvažujete o svojej účasti na tejto akcii je vítané ak nás o tom informujete (formou: sms, email, messenger). Je nutné si so sebou priniesť kosu alebo iné náradie – hrable, vidly.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať!